E shtunë, 20 Korrik, 2024

CATEGORY

Ngjarje

BUDVË: VLERËSOHET LARTË ROLI I KËSHILLIT PËR BASHKËPUNIM RAJONAL

Në mbledhjen e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), në qytetin e Budvës në Mal të Zi, është miratuar Raporti Vjetor i këtij organizmi me...

PRESIDENTI SERB: “ZAJEDNICA” KUSHT PËR IMPLEMENTIMIN E MARRËVESHJES SË OHRIT

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se parakusht për realizimin e Marrëveshjes së Ohrit është që Kosova të formojë “Bashkësinë e Komunave Serbe...

BREGU: LIPSEN INVESTIME NË INFRASTRUKTURË DHE KAPITAL NJERËZOR PËR DIGJITALIZIMIN E BALLKANIT PERËNDIMOR

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Banka Evropiane e Investmeve (BEI) mblodhën të martën në Sarajevë ministra...

BORIS TADIQ AKUZON KREUN E ZYRËS SERBE PËR KOSOVËN

Boris Tadiq, ish-president i Serbisë dhe lider i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se Petar Petkoviq, drejtor i Zyrës serbe për Kosovën nuk po e...

KOMISIONI EVROPIAN BËHET PISHMAN: GABUAM!

Komisioni Evropian ka pranuar se në raportin vjetor të monitorimit për shtetet që kanë liberalizim të vizave, të publikuar më 5 dhjetor, gabimisht ka...

BE-ja BËN ZAP PRERËSIT E PYJEVE

BE ka harmonizuar një ligj të ri që do të parandalojë firmat që nëpër tregjet e vendeve anëtare të shesin sojë, mish viçi, kafe...

DASH KËRKON SHTYRJEN E ZBATIMIT TË VENDIMIT PËR KONVERTIMIN E TARGAVE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë që Qeveria e Kosovës të shtyjë konvertimin e targave të automjeteve në veri të vendit. Sikurse njofton Zëri...

PRESIDENTI SERB KRITIKON EDHE QUINTIN: NUK I PRANOJMË TARGAT RKS

Ndërsa autoritetet kosovare  thonë se janë të vendosura për zbatimin e vendimit për konvertimin e targave të makinave për qytetarët serbë që përdorin targa...

KARIM BENZEMA, FITUESI I TOPIT TË ARTË

Karim Benzema e ka fituar Topin e Artë për vitin 2022, të organizuar nga France Football. Sulmuesi francez ka thënë se ai nuk ka ndaluar...

MEHMET SHEHU, 40 VITE PAS VETËVRASJES: VERSIONI I NEXHMIJE HOXHËS

Shkruan: Xhevdet Shehu   Fiks 40-vjet më parë, në natën mes 17 dhe 18 dhjetorit ndodhi një nga ngjarjet më tronditëse të historisë, jo vetëm të...

Latest news