E diel, 23 Qershor, 2024

CATEGORY

Korona virus

PESË MIJË BLUZA TË BARDHA TEK FEDERATA EVROPIANE E MJEKËVE SHQIPTARË 

Ky vit që po lëmë pas do të mbahet mend edhe për nga aktiviteti i ngjeshur i Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Evropë. Kreu...

FOREIGN AFFAIRS: RUSIA PO LUAN ME ZJARR NË BALLKAN

Ashtu si lufta civile shpërtheu nga tensionet midis grupeve të ndryshme fetare dhe etnike në fillim të viteve 1990, Kremlini tani po përdor Kishën...

SHBA do të vaksinojë 28 milionë fëmijë 5-11 vjeç kundër Covid

Fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç së shpejti do të mund të vaksinohen ndaj COVID-19 tek mjekët pediatër, farmacinë lokale dhe ndoshta...

GJERMANIA HAP KUFIJTE PËR MV DHE KOSOVËN, NUK JANË MË NË LISTËN E VENDEVE NË RREZIK NGA PANDEMIA

Instituti Robert Koch në Gjermani ka bërë një sërë ndryshimesh në listën e vendeve me rrezik për shkak të virusit Covid-19. Paralajmërimet hiqen edhe...

Përse vetëm disa ndjejnë efekte anësore nga vaksina

Efektet anësore të vaksinës, si dhimbje koke, këputje apo temperaturë janë shenja të reagimit të sistemit imunitar dhe ndeshen rëndom gjatë imunizimeve, raporton AP. “Një...

Qentë mund të nuhasin virusin Covid-19

Qeni nuk është vetëm miku më i mirë i njeriut, por mund të jetë edhe një nga shancet më të mëdha për të luftuar...

INFOGRAFIKË – TË GJITHA TË DHËNAT PËR COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

!function(e,i,n,s){var t="InfogramEmbeds",d=e.getElementsByTagName("script");if(window&&window.initialized)window.process&&window.process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement("script");o.async=1,o.id=n,o.src="https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js",d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,"infogram-async"); Untitled infographic Infogram

VAKSINIMI SJELL RRITJE TË SHPEJTË EKONOMIKE NË EVROPË

Suksesi i vaksinimit dhe lehtësimet pas uljes së shifrave të infektimeve krijojnë optimizëm edhe për gjendjen në ekonomi. Ekonomia evropiane do të rritet më...

A ndikon vaksina COVID në pjellori? Një dezinformatë e rrezikshme përhapet në internet

Ka shumë shqetësime në mediat sociale nga gratë që thonë se po shmangin marrjen e vaksinës COVID-19 sepse kanë frikë se mund të ndikojë...

Latest news