E shtunë, 23 Shtator, 2023

CATEGORY

R!POST

SHËNON RRITJE NUMRI I PACIENTËVE ME GRIP, POR EDHE ME COVID-19 NË MAQEDONI

Nëpër ambulanca ka filluar të rritet numri i pacientëve me viruse, ftohje madje edhe me mutacionin e ri të virusit kovid-19. Mjeku amë, Fikret...

TARAVARI: NËSE LEJOHET RIKTHIMI I GRUEVSKIT, ASH DO TA SHYRTOJË PJESËMARRJEN NË QEVERI

Ndryshimet e fundit në Kodin Penal nuk e rikthejnë Nikolla Gruevskin. Ai ka aq shumë lëndë që as me këto ndryshime nuk mund të...

MICKOSKI: ASNJË DEPUTET NGA OBRM-PDUKM DHE KOALICIONI NUK DO TË VOTOJË PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE

Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së dhe koalicionit mbetet në qëndrimin e përbashkët dhe parimor se nuk do të ketë ndryshime kushtetuese nën diktimin bullgar, thotë...

NDËRRON JETË ISH-PRESIDENTI I ITALISË, GIORGIO NAPOLITANO

Është ndarë nga jeta ish-presidenti italian Giorgio Napolitano. Ai vdiq sot në Romë në moshën 98- vjeçare. Ish-kreu i shtetit prej disa kohësh kishte...

ISH-AGJENTI I LARTË I FBI-SË, CHARLES MCGONIGAL PRANON FAJËSINË PËR DOSJEN SHQIPTARE

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar fajësinë për akuzat lidhur me faktin se ka marrë dhe fshehur 225,000 dollarë nga një ish-oficer i...

PRESIDENTI BEGAJ: PRISHTINA TË NDJEKË SUGJERIMET E SHBA-VE PËR DIALOGUN ME SERBINË, NUK KEMI NEVOJË PËR VETËIZOLIM

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj nxiti zyrtarët në Kosovë që të ndjekin rekomandimet e dhëna nga Shtetet e Bashkuara për procesin e dialogut me...

INTERESIM I VOGËL PËR VAKSINIM KUNDËR COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut thonë se nuk ka vend për panik, por pacientët duhet të jenë të vetëdijshëm se infeksioni me COVID-19...

SI E HUMBI SHKËLQIMIN EKONOMIA “E ARTË” GJERMANE

Për pjesën më të madhe të këtij shekulli, Gjermania korri suksese të njëpasnjëshme ekonomike, duke dominuar tregjet globale për produkte të nivelit të lartë,...

NETANYAHU NË OKB E KËRCËNON IRANIN ME SULM BËRTHAMOR, POR TËRHIQET SHPEJT

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, të premten në Kombet e Bashkuara e paralajmëroi Iranin se përballet me “kërcënim bërthamor”, por zyra e tij reagoi...

A DO TË AMNISTOHET GRUEVSKI PËR T’I SIGURUAR NDRYSHIMET KUSHTETUESE?

Ish-kryeministri i arratisur i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, ka thelluar përplasjet politike jo vetëm mes pushtetit dhe opozitës, por edhe në partinë VMRO...

Latest news