E premte, 24 Mars, 2023

CATEGORY

Aktuale

MF: DO TË RRITEN PAGAT E ADMINISRATËS, RROGA MINIMALE ËSHTË RRITUR PËR 12.55 %

Ministria e Financave - Punohet për krijimin e sistemit për rritjen e pagave të të punësuarve në sektorin publik, paga minimale është rritur për...

INFOGRAFIKË/ SA NDËRMARRJE KA NË MAQEDONINË E VERIUT, DHE SI NDAHEN SIPAS NUMRIT TË PUNËTORËVE?

Sipas të dhënave përfundimtare të Entit Shtetëror të Statistikave, numri i ndërmarrjeve aktive në Republikën e Maqedonisë së Veriut në vitin 2021 është 70.424. Të...

BULLGARIA ME FUQI MË TË VOGËL BLERËSE NË BE

Në vitin 2022, produkti i brendshëm bruto (PBB) për frymë i shprehur në standardet e fuqisë blerëse (PPS) varitej midis 59% të mesatares së...

STUDENTËT SERBË KËRKOJNË SHKARKIMIN E VUÇIQIT

Përfaqësues të studentëve të Universitetit të Beogradit, të cilët prej tre javësh organizojnë protesta me emrin “Stop tradhtisë! Kosmetin nuk e japim!”, do t’ju...

INFOGRAFIKË/ PAGA MESATARE NË JANAR 2023, DHE KARAHASIMI ME NJË VIT MË PARË

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, indeksi i pagës mesatare mujore neto të paguar për punonjës në janar 2023, krahasuar me janarin...

NJË MARRËVESHJE E VËSHTIRË, PËR NJË EPOKË TË RE TË PAQES

Borell: “Kosova dhe Serbia janë pajtuar për zbatimin e aneksit të marrëveshjes për rrugën drejt normalizimit të raporteve mes tyre”. Escobar: “Dua të uroj palët...

AHMETI TAKON ESCOBARIN

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ahmeti u shpreh se me Escobar-in bisedoi për rëndësinë jetike për zgjidhjen e kontestit mes Kosovës dhe Serbisë....

VAZHDON TAKIMI KURTI-VUÇIQ

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, përmes një konference për media nga Ohri, tha se Borrell do të shprehet në fund të ditës për rezultatet...

Latest news