E diel, 19 Maj, 2024

CATEGORY

JAVA

SHQIPËRIA INSTALON KAMERA PËRGJATË KUFIRIT ME KOSOVËN

Shqipëria ka instaluar një rrjet “të sofistikuar” kamerash përgjatë kufirit të saj me Kosovën, të furnizuar nga qeveria britanike në përpjekje për të frenuar...

ÇFARË NDIKIMI DO TË KETË PLAGOSJA E FICO-S NË ZGJEDHJET EVROPIANE?

Ndërsa kryeministri sllovak Robert Fico po rikuperohej nga plagët e marra në sulmin e së mërkurës, incidenti rriti shqetësimet në Evropë para zgjedhjeve të...

ESCOBAR: MOZBATIMI I ASOCIACIONIT PAMUNDËSOI LOBIMIN AMERIKAN PËR KOSOVËN NË BE

I dërguari i deritashëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha të enjten se mungesa e mbështetjes së Kosovës për projekt propozimin evropian për...

VAZHDOJNË NEGOCIATAT PËR QEVERI, MICKOSKI: KEMI 61, SYNOJMË 80 DEPUTETË

Në selinë e partisë së Hristijan Mickoskit, sot pasdite kanë nisur bisedimet për formimin e qeverisë së re ndërmjet grupeve punuese të VMRO-DPMNE-së dhe...

GJERMANIA: KOSOVA ËSHTË DASHUR TA DËRGOJË ASOCIACIONIN NË KUSHTETUESE PARA TAKIMIT TË KIE-së

Ambasada gjermane në Prishtinë i tha Radios Evropa e Lirë se Kosova është dashur që ta dërgojë draft-statutin për themelimin e Asociacionit të komunave...

PAS SILJANOVSKËS, EDHE MICKOSKI PËRDOR EMRIN “MAQEDONI”

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i cili pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit, e përdori emrin "Maqedoni" në komunikimin me gazetarë, duke...

GERAPETRITIS: MEMORANDUMET E BASHKËPUNIMIT ME RMV VAREN NGA MARRËVESHJA E PRESPËS

Qeveria do të paraqesë memorandumet e bashkëpunimit me Maqedoninë e Veriut në Parlament për ratifikim vetëm kur të jetë “e bindur për respektimin e...

ABDIXHIKU DHE HARADINAJ KËRKOJNË SHKARKIMIN E KURTIT, KRASNIQI I SHKON NË TAKIM

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e mbështetë shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes...

KRASTEV PËR KDP: FITORJA E VMRO-DPMNE-së – NJË ARRITJE E QËLLIMIT PËR DESTABILIZIM POLITIK TË BALLKANIT

“Në fund të fundit, plani për destabilizimin politik të Ballkanit Perëndimor pati sukeses. Maqedonia e Veriut, ashtu si Mali i Zi gjenden në një...

SILJANOVSKA-DAFKOVA VAZHDON TË PËRDORË EMRIN “MAQEDONI”, REAGON AMBASADA AMERIKANE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten fort të përkushtuara ndaj Marrëveshjes së Prespës dhe integrimit euroatlantik të Maqedonisë së Veriut. Kjo është përgjigja e ambasadës...

Latest news