E shtunë, 23 Shtator, 2023

CATEGORY

R!POST

GJERMANIA DHE FRANCA ME PROPOZIME JOZYRTARE PËR REFORMËN E BE

Gjermania dhe Franca paraqitën këtë javë propozime për reformimin e BE, për ta përgatitur atë për anëtarë të rinj. Ekspertë të mbikqyrur nga të...

KATËR SHTETAS SERBË TË DYSHUAR PËR HAPJEN E TUNELIT NË GJYKATËN MALAZEZE

Tuneli nëntokësor rreth 30 metra i gjatë deri te depoja e Gjykatës së Lartë në Podgoricë është hapur kryesisht nga shtetas të Serbisë, të...

ZELENSKY: UKRAINA DO TË NISË PRODHIMIN E PËRBASHKËT TË ARMËVE ME SHBA-N

Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara janë pajtuar që të nisin prodhimin e përbashkët të armëve, një veprim që do t’i mundësojë Kievit të nisë...

OSMANI: BIDENI DHA GARANCI PËR MBËSHTETJE TË VAZHDUESHME PËR KOSOVËN

Presidentja e njoftoi presidentin Biden edhe për zhvillimet e fundit dhe sfidat me të cilat po ballafaqohet Kosova, sipas Presidencës. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

BE: PËR STATUTIN E ASOCIACIONIT DUHET TË DISKUTOHET NË DIALOG

Nga BE-ja nuk janë përgjigjur drejtpërdrejt në pyetjet nëse Asociacioni duhet të jetë në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës Bashkimi Evropian ka...

DIVERSANTËT UKRAINAS GODASIN BAZËN KU PUTINI KA “AVIONIN E DITËS SË KIAMETIT”!

Eksplozivi  i vendosur në vetë bazën ushtarake ishte një ndërmarrje shumë e guximshme dhe ndoshta ka shkaktuar panik në Kremlin, sepse fjala është për...

POLONIA THOTË SE NUK DO TA ARMATOSË MË UKRAINËN

Polonia ka qenë një prej mbështetësve më të vendosura të Ukrainës pasi Rusia nisi pushtimin në shkurt të vitit 2022. Varshava po ashtu është...

ESCOBAR KËRKON QË QEVERIA E KOSOVËS TË KETË NJË “QASJE TË RE” NË DIALOG

“Ka ardhur koha për një qasje të re për disa nga personat që e kanë marrë dialogun si një opsion vetëm ‘po apo jo’” I...

“NDALONI LUFTËN DHE ZELENSKY S’DO TË FLASË NË OKB”, MEDIAT E HUAJA JEHONË DEKLARATËS SË RAMËS NDAJ RUSISË

Mediat e huaja i kanë bërë jehonë deklaratës së kryeministrit Edi Rama gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së pasditen e së mërkurës,...

PETROVSKA: LAJMET E RREJSHME RUSE KRIJOJNË NDASI MES QYTETARËVE NË MAQEDONINË E V.

Ministrja e Mbrojtjes e Maqedonisë së Veriut, Sllavjanka Petrovska, ka thënë të mërkurën se lajmet e rrejshme të Rusisë në Maqedoninë e Veriut krijojnë...

Latest news