E martë, 16 Korrik, 2024

CATEGORY

Aktuale

CNN: RUSËT PLANIFIKUAN TË VRISNIN KREUN E RHEINMETALL

Politikanët gjermanë reaguan me tmerr ndaj raportit të CNN për planet ruse të vrasin shefin e Rheinmetall, Papperger. Cila është e vërteta? Një raport i...

ALARM: VJEN I NXEHTI PËRVËLUES AFRIKAN

Autoritetet greke të premten paralajmëruan për një valë të afërt të të nxehtit njëjavore gjatë sezonit turistik të verës, me një rrezik të lartë...

ORBAN TAKOHET ME TRUMPIN PAS SAMITIT TË NATO-s

Kryeministri nacionalist i Hungarisë, Viktor Orban, u takua në Florida me ish-presidentin amerikan, Donald Trump, pas përfundimit të samitit të NATO-s në Uashington, transmeton...

LIROHEN TË GJITHË TË AKUZUARIT NË RASTIN E “GRUSHTSHTETIT” NË MAL TË ZI

Në një proces të përsëritur gjyqësor në Podgoricë, të gjithë të akuzuarit në rastin e “grushtshtetit” në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

PO DISKUTOHET VENDOSJA E LINJËS AJRORE SOFJE – TIRANË

Intensifikohet bashkëpunimi bullgaro - shqiptar: "Turizmi është diplomacia më e mirë, sepse shoqërohet gjithmonë me emocione pozitive dhe kujtime të mira. Jemi jashtëzakonisht të...

UASHINGTON: LIGJVËNËSIT KËRKOJNË TËRHEQJE NGA GARA, BIDEN REFUZON

Presidenti Joe Biden përdori konferencën e tij të shumëpritur për shtypin të enjten për të mbrojtur politikat të tij të jashtme dhe të brendshme...

A PO KËRKON RUSIA TA DESTABILIZOJË KOSOVËN PËRMES SERBISË?

Zyrtarë të lartë të Kosovës paralajmërojnë se Serbia po përgatitet për sulm apo provokim eventual ndaj saj. Radio Evropa e Lirë, përmes një  newsletter...

MICKOSKI NË UASHINGTON, TAKON RAMËN DHE GLLAVÇEVIN

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili në Uashington po merr pjesë në Samitin e NATO-s me rastin e 75 vjetorit të formimit të...

KUVENDI I KOSOVËS MIRATON DEKLARATË PËR GJENOCIDIN NË SREBRENICË

Kuvendi i Kosovës, në një seancë të jashtëzakonshme të thirrur për 29-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë, miratoi një deklaratë që përkujton dhe nderon viktimat...

MUCUNSKI: NË PLAN TË PARË KEMI INTERESAT KOMBËTARE MAQEDONASE

Kryediplomati i ri Timço Mucunski, gjatë qëndrimit në Uashington, si pjesë e delegacionit maqedonas të kryesuar nga kryeministri Mickoski, në Samitin e NATO-s, ka...

Latest news