E diel, 26 Mars, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP A.

6951 POSTIME
0 KOMENTET

DODIK BËRI THIRRJE PËR BASHKIMIN E REPUBLIKËS SËRPSKA DHE SERBISË

Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e RS-së dhe Serbisë Të ardhmen e shoh në bashkimin e Serbisë dhe Republikës Sërpska, tha...

ABAZOVIÇ: JAM PËR ZGJEDHJE, POR NDËRPRERJA E MANDATIT TË PARLAMENTIT, U TAKON DEPUTETËVE, JO PRESIDENTIT

Në Mal të Zi kriza politike është thelluar së fundmi me një tjetër përplasje mes shumicës parlamentare dhe presidentit në detyrë Milo Gjykanoviç. Disa...

LNG: SHPËTIMTAR NË KRIZËN E GAZIT APO DËMTUES MJEDISI?

Për të kompesuar mungesën e gazit rus, Gjermania kërkon të verë në përdorim katër terminale të reja si rezervuarë për gazin e lëngshëm, LNG. Futja në përdorim...

QUINT-I: KEQARDHJE QË LISTA SERBE NUK E KA SHFRYTËZUAR TË DREJTËN PËR ZGJEDHJET NË VERI

Vendet e QUINT-it (Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Italia) njoftuan se zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale në veri të...

VAZHDOJNË PROTESTAT NË FRANCË, SHTYHET VIZITA E MBRETIT BRITANIK

Protestat në Francë kundër reformës së pensioneve të presidentit francez Emmanuel Macron dhe trazirat në të gjithë vendin kanë çuar në shtyrjen e vizitës...

TUBERKULOZI, ENDE I PRANISHËM NË MAQEDONINË E VERIUT

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 15 vjetëve të fundit në vazhdimësi shënon ulje numri i të prekurve nga tuberkulozi, bëjnë të ditur autoritetet shëndetësore....

MAQEDONIA E VERIUT: MUNGESË SERIOZE E FUQISË PUNËTORE

Zv/kryeministri i Ekonomisë, Fatmir Bytyqi, ka konfirmuar se shumë kompani vendase ankohen se vështirë gjejnë fuqi punëtore. Zgjidhjen, siç tha ai, e sheh në...

KURTI: VETËMENAXHIMI NUK ËSHTË AS VETËQEVERISJE AS VETADMINISTRIM

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se vetëmenaxhimi i komunitetit serb në Kosovë i paraparë në marrëveshjen Kosovë-Serbi të arritur së fundmi, nuk nënkupton...

BAERBOCK NË SHKUP: BE-JA NUK DO T’JU LËRË NË BALTË

Gjermania mbështet fuqishëm anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, por që kjo të ndodhë, duhet t’i përmbushë të gjitha detyrimet, përfshirë edhe...

VON CRAMON I KËRKON LISTËS SERBE QË TË MARRË PJESË NË ZGJEDHJE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, i ka kërkuar Listës Serbe - partisë më të madhe të serbëve në Kosovë -...

Latest news

- Advertisement -spot_img