E diel, 28 Maj, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP A.

7231 POSTIME
0 KOMENTET

“KOHË E TMERRSHME PËR VERIUN”- BOGDANOVIÇ: PSE U DORËHOQ VUÇIÇ, MESAZHI NGA PUTIN

Përfaqësuesi i komunitetit serb në Kosovë, Boban Bogdanoviç, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi dorëheqjen e...

KOVAÇEVSKI FTON MICKOSKIN NË TAKIM LIDERËSH

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot paralajmëroi një takim të mundshëm të liderëve. Ai tha se do të ftojë në takim liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski...

MIJËRA QYTETARË NË BEOGRAD PROTESTUAN PËR HERË TË KATËRT KUNDËR VUÇIQIT

Qendra e Beogradit edhe sot ishte arenë e mijëra qytetarëve, por për dallim nga dje që i dolën në mbështetje presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...

TAKIMET E NIVELIT TË LARTË SINJALIZOJNË PËR PËRMIRËSIM NË MARRËDHËNIET SHBA-KINË

Ministri kinez i Tregtisë, Wang Wentao ishte në Shtetet e Bashkuara këtë javë, për takime me Sekretaren amerikane të Tregtisë, Gina Raimondo dhe Përfaqësuesen...

BLINKEN KRITIKOI ASHPËR KOSOVËN – REAGON KONGRESMENI AMERIKAN: DËSHPËRUESE, SULMOI NJË ALEAT

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

MAQEDONIA E VERIUT PRITET T’I NDËRROJË MBI 1 MILION PASAPORTA

Rreth një milion pasaporta të vlefshme të qytetarëve maqedonas, që duhet të ndërrohen brenda tetë muajsh, po krijojnë rrëmujë e pritje të gjata në...

KURTI: JAM I PËRKUSHTUAR PËR ZBATIMIN E MENJËHERSHËM TË MARRËVESHJES DREJT NORMALIZIMIT

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është i përkushtuar që të punojë me Mbretërinë e Bashkuar dhe aleatët e shteteve të QUINT-it për...

OSMANI: BEOGRADI PO INSTRUMENTALIZON SERBËT NË VERI PËR TË KRIJUAR VAKUM INSTITUCIONAL

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, akuzoi Serbinë se po instrumentalizon popullsinë lokale serbe në veri të Kosovës, që sipas saj, “të krijuar vakum institucional,...

SHBA, STUDIMI: 1 NË 10 PERSONA VUAJNË NGA PASOJAT AFATGJATA TË COVID-IT NËSE SE JANË INFEKTUAR NGA VARIANTI OMICRON

Sipas një studimi të fundit, ku janë përfshirë rreth 10,000 amerikanë, rreth 10% e pacientëve duket se vuajnë pasojat e COVID-it për një kohë...

MIJËRA VETA PRITEN NË BEOGRAD PËR TUBIMIN E ORGANIZUAR NGA PRESIDENTI SERB VUÇIÇ

Dhjetëra mijëra njerëz pritet të mblidhen në kryeqytetin serb të premten për një tubim të madh në mbështetje të presidentit Aleksandar Vuçiç, i cili...

Latest news

- Advertisement -spot_img