петок, јуни 21, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP A.

8109 POSTIME
0 KOMENTET

БИЗНИСОТ Е ПРОТИВ ЗАМРЗНУВАЊЕТО – СТРАВ ОД НОВИ „ИЗГОР“ ЦЕНИ

Ново замрзнување на цените најави во средата (29.03) Владата - за 13 отсто ќе се намали цената на тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените за деца и...

МИЛКОВ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: ТОПКАТА Е НА НИВЕН ТЕРЕН!

Ефективна ли е бугарската политика во однос на Северна Македонија? Во анкета на ова прашање, бугарската телевизија БТВ го добила следниот одговор: 92,4 %...

КУРТИ – ДОГОВОРОТ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА МОРА БРЗО ДА СЕ СПРОВЕДЕ

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Договорот за нормализација на односите со Срвија мора брзо да се имплементира, и додаде дека главните преговарачи на...

ВАН ДЕР БЕЛЕН ДО ПРАТЕНИЦИТЕ – ОД ВАС ЗАВИСАТ СЛЕДНИТЕ ЧЕКОРИ КОН ЕУ

Австрискиот претседател Александер Ван дер Белен денеска во Собранието им порача на пратениците дека од нив зависи кога ќе ги почнеме следните чекори во...

БЕЛЕН – ПАТОТ КОН ЕУ Е ТЕЖОК, НО ГЛЕДАЈТЕ НАПРЕД

Немојте да ја изгубите целта од вид, да работиме заедно за скорешен прием на Северна Македонија во ЕУ. Австрија останува ваш сигурен партнер, изјави...

ЗЛОУПОТРЕБА НА ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ ЗА НАВРЕДИ И ДИСКРЕДИТАЦИИ

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците одамна не е случај за македонското Собрание. Наместо аргументирана дебата, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...

НАД 8.000 ГРАЃАНИ СО ДИПЛОМА ЧЕКААТ НА РЕД ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Над 8.000 високообразовни кадри се во потрага по работа во Северна Македонија. Ред за вработување чекаат 7.370 граѓани со завршен факултет, но и 622 магистри и...

НЕМА ДОГОВОР ЗА ДРУГИ ИНТЕРВЕНЦИИ ВО УСТАВОТ

Фокусот мора да е ставен на уставните измени кои произлегуваат од Преговарачката рамка со ЕУ. Некои прашања може да се решат и со идни...

ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ, АМА НЕ НА ТОВАР НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ

Владата најави дека ќе ги замрзне цените на дел од овошјето и зеленчукот. Земјоделците порачуваат дека во таков случај, државата ќе треба да помогне...

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ПРЕДЕМЕТ ЗА НАДЗОРОТ ВРЗ КОРИДОРИТЕ 8 И 10Д

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека по новинарските извештаи за изградбата на автопатите на коридорите 8 и 10д, со цел да...

Latest news

- Advertisement -spot_img