E diel, 23 Qershor, 2024

CATEGORY

Ballina

TURISTËT NË GREQI ZHDUKEN DHE GJENDEN TË VDEKUR! ÇFARË PO NDODH?

Turistët thjesht zhduken në Greqi. Disa turistë janë raportuar të vdekur ose të zhdukur gjatë javës së kaluar. Zhvillimi vjen pasi vendi përballet me...

MOMENTET MAGJIKE TË XHERDAN SHAQIRIT

Thomas Broich e përshkruan situatën rreth Xherdan Shaqirit më së miri. Ish-futbollisti i Gladbachut, tani drejtor i të rinjve te Borussia Dortmundi, po punon si...

ISH-PRESIDENTI SERB TADIQ: “ÇËSHTJA E KOSOVËS PËRCAKTON FATIN E SERBISË”

Në Beograd, kryetari i Partisë Socialdemokrate (SDS) dhe ish-presidenti Boris Tadiq ka deklaruar se Serbia është një nga vendet e rralla në botë ku...

EURO 2024: SHQIPËRIA BARAZON ME KROACINË

Shqipëria ka barazuar 2:2 me Kroacinë falë një goli të vonshëm në kohën shtesë nga Klaus Gjasula të mërkurën në Hamburg, duke e fituar...

BEGAJ PËR DW: KAMPIONATI ËSHTË FITORE PËR TIFOZËT SHQIPTARË

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj flet në intervistë me DW ndër të tjera për sukseset e kombëtares, marrëdhëniet me Kosovën dhe Greqinë, shqiptarët në...

RMV, NGA SOT FILLON VALA E NXEHTË – ÇFARË U REKOMANDOHET QYTETARËVE?

Nga sot deri të dielën, siç paralajmëron Drejtoria për Çështje Hidrometeorologjike vendi do të jetë nën ndikimin e një mase ajrore  shumë të ngrohtë...

PHENIAN: FORCIMI I BASHKËPUNIMIT STRATEGJIK, TEMË KRYESORE E TAKIMIT PUTIN-KIM

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbërritur për një vizitë dyditore nëKorenë e Veriut. Para se të shkojë në Phenian, ai ka falendëruar Korenë e...

NDËRRON JETË STOJAN ANDOVI: JA ÇKA THA NË NJËRËN NGA INTERVISTAT E TIJ TË FUNDIT

Stojan Andov, kryetari i parë i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së pavarur dhe sovrane, ka vdekur në moshën 89-vjeçare. I lindur në vitin 1935...

MICKOSKI PREZANTON NË KUVEND PËRBËRJEN E QEVERISË SË RE

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, të martën e ka dorëzuar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut listën me përbërjen e Qeverisë së re, e...

UEFA NIS PROCEDURA DISIPLINORE PAS VEPRIMEVE TË TIFOZËVE SERBË NË EURO 2024

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), njoftoi më 17 qershor për procedura disiplinore dhe hetim të mëtejmë për sjelljen e tifozëve serbë gjatë ndeshjes Serbi-Angli,...

Latest news