E premte, 24 Mars, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

545 POSTIME
0 KOMENTET

ÇFARË FSHIHET PAS VIZITËS SË PRESIDENTIT KINEZ NË MOSKË?

Ish-ambasadori ukrainas në BeH dhe Kroaci, Oleksandr Levchenko, komenton  për portalin “Face.ba” të Sarajevës vizitën e presidentit të Kinës Xi Jinping në Moskë dhe...

STUDENTËT SERBË KËRKOJNË SHKARKIMIN E VUÇIQIT

Përfaqësues të studentëve të Universitetit të Beogradit, të cilët prej tre javësh organizojnë protesta me emrin “Stop tradhtisë! Kosmetin nuk e japim!”, do t’ju...

GODET JURISTI SERB: NUK DUHET FIRMA E VUÇIQIT, MARRËVESHJA E BRUKSELIT DHE ANEKSI I OHRIT JANË OBLIGUESE

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese të Serbisë, Zoran Ivosheviq, ka ka deklaruar se sipas Konventës së Vjenës për të drejtën e kontratave, janë të vlefshme...

YRNEK: MARRËVESHJA THEMELORE E DY GJERMANIVE

"Marrëveshja që u nënshkrua sot është baza e marrëdhënies së dy shteteve gjermane. Ajoj është themeli mbi të cilin do të ndërtohen marrëdhëniet për të mirën...

NË EMIRATET E BASHKUARA ARABE PROMOVOHET VEPRA E ISMAIL AHMEDIT

Libri i profesor Ahmedit ngërthen fakte historike dhe shkencore të lashtësisë së trashëgimisë kulturore dhe zanafillës së kulturës arabo-islame në trojet tona. Në qytetin Sharika...

ESCOBAR DHE AHMETI: TAKIMI I OHRIT ËSHTË MUNDËSI HISTORIKE

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili po merr pjesë në cilësinë e vëzhguesit të takimit...

OHËR: A DO TË SHTRIJNË KURTI E VUÇIQ DORËN E PAJTIMIT?

Në  vilën “Biljana”në Ohër sapo kanë filluar takimet  e ndërmjetësve dhe lehtësuesve euro-amerikanë  me përkatësisht kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë,...

GJYKATA E HAGËS NË NDJEKJE TË PUTINIT

Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar urdhërarrestim për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e akuzuar atë se është përgjegjës për dëbimin e paligjshëm të...

ANDREJ NIKOLAIDIS: PROJEKTI SHTETËROR SERBOMADH ËSHTE ÇELËSI I PROBLEMEVE NË BALLKAN

“Mesazhi im për këta arkitektët e paqes dhe arkitektët e marrëdhënieve ndërshtetërore në Ballkan është ky: Ndaloni nacionalizmin serbomadh! Përderisa nuk e bëni këtë,...

REAGIME PAS INCIDENTIT TË AVIONIT LUFTARAK RUS ME DRONIN AMERIKAN

Shtetet e Bashkuara rrëzuan mbi Detin e Zi një dron zbulimi MQ-9, pas dëmtimit të tij nga një avion luftarak rus, incidenti i pari...

Latest news

- Advertisement -spot_img