E shtunë, 23 Shtator, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

772 POSTIME
0 KOMENTET

RUPERT MURDOCH DORËHIQET NGA DREJTIMI I FOX NEWS DHE FOX CORP

Nuk ka patur ndonjë njoftim deri tani se pse zoti Murdoch e mori këtë vendim në këtë moment, -përcjell KDP njoftimin e Zërit të...

BREGU: KUR KORNIZAT NDËKOMBËTARE NGUSHTOHEN, ENTITETET RAJONALE DUHET TË NDËRHYJNË

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu, thotë në takimin Ministror të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), të bashkorganizuar...

DASH: MIROSLAV LAJÇAK, PËRPJEKJE TË PALODHURA PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi të hënën ato që i quajti përpjekje të palodhura të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak në...

DYSHIME MBI VDEKJEN E KADYROVIT: THUHET SE ISHTE NË KOMA

Mediat lokale ruse kanë raportuar që nga e diela mbi dyshimet për vdekjen e liderit të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov. Mediumi “Visegrad24” ka raportuar nëpërmjet Twitterit...

BOSNJA EDHE ZYRTARISHT SPASTROHET NGA MUNICIONET KASETË

Drejtori i Qendrës për Heqjen e Minave në Bosnjë dhe Hercegovinë, Sasha Obradoviq, ka paraqitur të enjten në Gjenevë raportin zyrtar për përfundimin e...

BRUKSEL: NIS TAKIMI KURTI-VUÇIQ

Ka filluar takimi trepalësh në Bruksel, mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ndërmjetësuesëve të BE-së, Përfaqësuesit të Lartë,...

LONDËR: ARRESTIMI I SPIUNËVE TË DYSHUAR NXIT THIRRJET QË KINA TË SHPALLET SI “KËRCËNIM”

Qeveria britanike ka refuzuar thirrjet për të shpallur zyrtarisht Kinën si kërcënim për interesat e saj. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Henry...

MOLDAVIA E PËRZURI DREJTORIN E SPUTNIKUT

Autoritetet në Moldavi kanë dëbuar drejtorin e agjencisë shtetërore ruse të lajmeve “Sputnik” në këtë vend, Vitaly Denisov, me arsyetimin se përbën kërcënim për...

ESCOBAR: NGA KOSOVA E SERBIA KËRKOHET KOORDINIM ME BASHKËSINË NDËRKOMBËTARE

Në prag të takimit ndërmjet Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i dërguari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar, i...

PËRMBYTJET NË LIBI: KRYQI I KUQ THOTË SE 10.000 VETA LLOGARITEN TË ZHDUKUR

Mijëra persona besohet se kanë vdekur si pasojë e një stuhie të fuqishme që ka shkaktuar përmbytje shkatërruese në Libi. Radio Evropa e Lirë...

Latest news

- Advertisement -spot_img