четврток, јуни 20, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

1100 POSTIME
0 KOMENTET

БУЈАР ОСМАНИ: “ЕУ Е ВОЗДУХОТ ШТО ТРЕБА ДА ГО ДИШЕМЕ“

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЦ) зборува за ветото на Бугарија против почеток на пристапните...

ПОД ЛУПА: ХЕЈ, КАДЕ ВОДИ СЕТО ОВА?

Или: што стои зад најновата хајка само против ДУИ и нејзините кадрови? Пишува: Сељадин Џезаири Во пресрет на претстојните избори и изборните комбинаторики, кога и да...

Цццц… НЕВЕРОЈАТНО, КАКОВ ПРИСТАП ОД ПРАВНИЧКАТА НА ”ЈУСТИНИЈАН ПРВИ”!

Правничката од “Jустинијан Први” со “собраниско искуство”, Каролина Ристова-Аастеруд, не полемизира само со Зејди, туку со сите нас – Албанците, држајќи ни при тоа...

Изјава на денот: Да, да, да…

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ЗА ПРОМЕНАТА НА УСТАВОТ И ВНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИТЕ: “Да, да, да, да, да.. ќе ги содржи, точно, апсолутно ќе ги содржи”!/ТВ СИТЕЛ/

ЗА ОМРАЗАТА И ЉУБОВТА (МЕЃУСОСЕДСКА)

Поранешниот лидер на Либералната Партија, Иван Величковски, деновиве преку социјанлите мрежи зборуваше за “длабински судир на Македонците и Македонија со југо-македонизмот на Скопје”. При...

ДИМИТРИЕВСКИ СО АНТИАЛБАНСКИ НАРАТИВ: ТРАСАТА НА КОРИДОРОТ 8 Е ОТЦРТУВАЊЕ НА “ИЛИРИДА”

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, деновиве, во интервју за телевизија Сител, изјавил дека Коридорот VIII “првенствено има задскриен политички наратив, а тоа е...

КОРИДОРОТ 8: КОЈ ТО ТАМО ПЕВА?

Се леат крокодилски солзи за тоа дека договорот со “Бехтел и Енка” си бил со “криминогени и криминални елементи”, те тоа ти било “Западна...

Latest news

- Advertisement -spot_img