E enjte, 22 Shkurt, 2024

Shkon në 15 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Institucionet e Kosovës kanë njoftuar se janë konfirmuar edhe dy raste të reja me koronavirusin e ri.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovës ka arritur në 15.

“Dy rastet janë dy të fejuar të ardhur nga Londra sot me datë 16.03.2020 me fluturim direkt Londër -Prishtinë. Të dytë kanë qëndruar në Londër nga data 04 mars deri me datën 16.03.2020, dhe sot janë detektuar nga shërbimet shëndetësore të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari”. Rastet janë me vendqëndrim nga fshati Korishë-Prizren dhe tjetri nga komuna e Obiliqit. Të dytë të moshës 26 vjeçare” thuhet në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/2607645376030117

Të fundit