E shtunë, 23 Shtator, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

xhelal

4664 POSTIME
0 KOMENTET

SEFF 2023: KONVERGJENCË MË E SHPEJTË NË BE PËR PROSPERITET DHE STANDARD MË TË LARTË JETËSOR

Bashkimi Evropian nuk është destinacion, por është udhëtim. Shoqëria demokratike, respektimi dhe mbrojtja e të drejtave, sundimi i ligjit, multietniciteti, multikulturalizmi, lëvizja e lirë...

MEHMETI: PËRPLASJA MICKOSKI-GRUEVSKI FINALJA E KONFLIKTIT MIDIS DY RRYMAVE NË VMRO-DPMNE

Analisti politik, Ibrahim Mehmeti, vlerëson se përplasjet brenda subjektit më të madh opozitar, VMRO-DPMNE, mund të kenë efekte serioze mbi rrjedhën e ngjarjeve që...

KUSH ËSHTË PRIFTI-SPIUN I PUTINIT QË U DËBUA NGA SHKUPI DHE SOFJA?

Maqedonia e Veriut dëbon një prift rus nën dyshimin për spiunazh. Një javë më vonë, Bullgaria dëboi gjithashtu të njëjtin prift që jetonte në...

NEZIRI NË “BALLKAN UPDATE”: VETËM NJË “FRONT EVROPIAN” DO TA MBANTE VENDIN NË BINARËT E DUHUR

Analisti nga Maqedonia e Veriut, Xhelal Neziri, gjatë intervistës për “Ballkan Update”, komentoi edhe propozimin e kreut të BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali...

EDI RAMA I LAVDËRUAR NË ÇDO GJUHË TË BOTËS DHE I SHARË SHQIP DHE RUSISHT

Shkruan: Pëllumb Kulla Kam një kënaqësi të pamatë, që javë dhe javë më parë, pata parathënë, se Edi Ramës, po i jepej një rast i...

KUSH E KONTROLLON PARTINË? – “FUSHATA E LSDM-SË SHPËRTHEU SI FLUSKË SAPUNI”

Hristian Mickovki dëshiron të dëshmojë se ai e mban fort timonin e partisë dhe se pararendësi i tij, Nikolla Gruevski, nuk ka më asnjë...

MICKOVSKI PËR FAZ: QEVERIA KA BËRË PAZARE TË PISTA ME GRUEVSKIN

Nën titullin “Kërkesa të vazhdueshme të reja për Maqedoninë e Veriut”, gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” publikon një shkrim më të gjatë nga një...

HULUMTIM I THE GUARDIAN: MAQEDONIA E VERIUT VENDI MË I NDOTUR NË EVROPË

The Guardian zbulon se 98% e evropianëve thithin ajër të ndotur shumë të dëmshëm që lidhet me 400,000 vdekje në vit, përcjell KDP. Evropa...

INTERVISTË, FATMIR GJEKA: KËTO JANË KATËR SKENARËT E FORMIMIT TË QEVERISË SË RE NË PODGORICË

"Nga 30 gushti i 2020 ne në Malin e Zi kemi një realitet të ri politik për shkak se ka ardhur ndryshime pas një...

A PO PËRGJOHET OPOZITA NË MAQEDONINË E VERIUT?

VMRO-DPMNE u ankua sot se nuk mori një garanci të qartë nga shërbimet e sigurisë se programet e avancuara të monitorimit të komunikimeve nuk...

Latest news

- Advertisement -spot_img