E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 1

5297 POSTIME
0 KOMENTET

NJË PARTI E EKSTREMIT TË DJATHTË SHFAQET SI “KINGMAKER” NË KROACI

Lëvizja Atdheu doli e treta në zgjedhjet parlamentare, duke u vendosur si një partner i mundshëm i konservatorëve në pushtet, të cilët nuk arritën...

DIPLOMACIA EVROPIANE: LAJÇAKU LARGOHET NGA MISIONI, NË SHKUP VJEN AMBASADORI ROKAS

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka emëruar sot 44 kryetarë të rinj të delegacioneve të BE-së, përfshirë ambasadorët e rinj të...

DiscoverEU ME 35 MIJË BILETA UDHËTIMI NËPËR EVROPË PËR TË RINJTË

Duke filluar nga kjo verë, mijëra të rinj do të udhëtojnë përsëri nëpër Evropë me tren falas falë thirrjes së fundit të programit DiscoverEU,...

DAÇIQI, DODIKU DHE VULINI SULMOJNË OSMANIN PËR REZOLUTËN E SREBRENICËS

Politikanë nga Serbia dhe nga Republika Serpska kanë reaguar ashpër ndaj Maqedonisë së Veriut pasi kreu i diplomacisë, Bujar Osmani, tha dje se vendi...

PUTINI NË KRIZË, S’KA MJAFTUESHËM ANIJE: DEKRET URGJENT PRODHIMI

Vladimir Putin ka urdhëruar kryeministrin e tij të krijojë një plan për ndërtimin e anijeve për dekadën e ardhshme brenda dy muajve, pasi një...

OSMANI DHE PENDAROVSKI ME VLERËSIME TË NDRYSHME PËR SIGURINË

Qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut duhet të shmangin udhëtimet jo thelbësore në Izrael, Iran, Liban dhe territoret palestineze, apeloi dje Ministria e...

LUFTA IZRAEL-IRAN: KRONOLOGJIA E NJË SULMI TË PRITUR

Zyrtarët amerikanë konfirmuan njoftimin e Izraelit se sulmi hakmarrës i Iranit ka filluar. Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike të Iranit tha më herët se ka...

IRANI SULMON IZRAELIN, PËRFSHIHET EDHE SHBA

Ushtria amerikane ka rrëzuar aeroplanë iranian dron të nisur drejt Izraelit të shtunën, thanë tre zyrtarë amerikanë, pa bërë të ditur se sa dronë...

KRYEMINISTRI TALAT XHAFERI (MË NË FUND) NË PRISHTINË

Përkundër tensioneve të heshtura, në publik, midis Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe homologut të tij shqiptar nga Maqedonia e Veriut, kdp.mk mëson se...

EDHE NJË PREMIERË E QËNDRIM RIJANIT NË TEATRIN E MANASTIRIT 

Teatri Popullor i Manastirit së shpejti del para publikut edhe me një premierë. Sikurse bëhet e ditur, fjala është për shfaqjen “Fundërrinat" të Maksim...

Latest news

- Advertisement -spot_img