E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 2

2461 POSTIME
0 KOMENTET

OSMANI: ANËTARËSIMI I KOSOVËS NË KËSHILLIN E EVROPËS, ÇËSHTJE KOHE

Presidentja e Kosovës foli pak orë pasi Komiteti i Ministrave i KiE-së nuk e hodhi në votim kërkesën e Kosovës për anëtarësim në këtë...

HULUMTIM I REL-IT: BRENDA SISTEMIT TË IMPROVIZUAR RUS PËR MOBILIZIMIN E USHTARËVE PËR LUFTËN NË UKRAINË

Hulumtimi i REL-it hedh dritë mbi mënyrën se si Moska po ngutet që të rekrutojë më shumë ushtarë për luftën në Ukrainë Një reklamë për...

KiE THOTË SE PO SHQYRTON SE SI TË PROCEDOJË PËR RASTIN E KOSOVËS

Kyeministrja e Lituanisë tha se kur bëhet fjalë për pranimin e Kosovës, çështja nuk ka të bëjë me atë nëse duhet të pranohet, por...

“SECILI DUHET TË BËJË PJESËN E VET TË PUNËS”, MESAZHI NGA SAMITI I LIDERËVE RAJONALË DHE TË BE-SË

O'Brien tha se prioriteti i Planit të Rritjes ekonomike për Ballkanin Perëndimor është krijimi i një tregu të vetëm të qarkullimit të parasë, zvogëlimi...

ATENTANTI KUNDËR KRYEMINISTRIT SLLOVAK – SULM ME PARAHISTORI

Kryeministri sllovak, Robert Fico pas disa operacionesh nuk është më në rrezik për jetën. Ekspertët e shohin atentatin me armë kundër Ficos si shkallëzim...

GJERMANI: SË SHPEJTI NË QARKULLIM MEMUARET E ANGELA MERKEL

Kujtimet e ish-kancelares gjermane, Angela Merkel të titulluar "Liria", do të publikohen në më shumë se 30 vende. Merkel ka mbajtur një profil relativisht...

MICOTAKIS: ÇDO DEVIJIM PREJ MARRËVESHJES SË PRESPËS, DO TË KETË PASOJA NË RRUGËN E RMV-SË DREJT BE-SË

Kryeministri grek, Kiriakos Micotakis në intervistën për televizionin “Skaj” dha porosinë se Greqia nuk do t’i ratifikojë tre memorandumet për bashkëpunim, gjithnjë derisa nuk...

NDRYSHIMET KUSHTETUESE, “NYJE” NË BISEDIMET MES VMRO-SË DHE VLEN-IT

VMRO-DPMNE në fushatën zgjedhore është deklaruar kundër ndryshimit të Kushtetutës “nën diktatin bullgar”, ndërsa koalicioni VLEN, thotë se “është garantues se ndryshimet kushtetuese do...

KËSHILLI I EVROPËS- BURGJET NË RMV MË TË PASTRA, POR MBETEN KORRUPSIONI DHE TRAJTIMI JOADEKUAT!

Nëpër Burgjet e Maqedonisë së Veriut janë bërë përmirësime lidhur me higjienën dhe kushtet e qelive, por mbetet i pandryshuar trajtimi ndaj personave të...

NË PRITJE TË VOTIMIT: GJËRAT QË DUHET DITUR PËR REZOLUTËN PËR GJENOCIDIN NË SREBRENICË

Rusia dhe Serbia e kundërshtojnë miratimin e rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë dhe pretendojnë se nuk janë të vetmet në këtë qëndrim Më 23 maj,...

Latest news

- Advertisement -spot_img