E enjte, 22 Shkurt, 2024

DY TË INFEKTUAR ME CORONAVIRUS NË KONFERENCËN KU MORI PJESË VUÇIQ

Komiteti i Çështjeve Affairste Publike Amerikano-Izraelite, AIPAC, ka njoftuar të shtunën se dy banues të  New Yorkut, që morën pjesë në konferencën e organizatës në Uashington, u infektuan me një koronavirus. Konferenca, e cila u zhvillua nga 1 marsi deri në 3 mars, mblodhi rreth 20,000 pjesëmarrës, ku mori pjesë edhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic, raporton nova.rs, pëcjell KDP.

“Ne konfirmojmë se të paktën dy pjesëmarrës të Nju Jorkut kishin rezultate pozitive në një test koronavirus. Ekspertët me të cilët u këshilluam këshilluan që të gjithë pjesëmarrësit e konferencës të ndjekin ‘protokollin e CDC” dhe të kontaktojnë institucionet e tyre të kujdesit shëndetësor nëse ndjehen jo mirë ose kanë disa probleme shëndetësore. shqetësime”, postoi AIPAC në llogarinë e saj në Twitter.

Presidenti i Serbisë qëndroi në Uashington për dy ditë dhe mori pjesë në konferencën AIPAC, gjithashtu u takua me zyrtarë amerikanë – Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo, të Dërguarin Special për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer, Zëvendës Sekretarin e Mbrojtjes David Norquist, Richard Grenel, por edhe me Hashim Thaci. /KDP

Të fundit