E enjte, 22 Shkurt, 2024

Familja nga Deçani strehon familjen nga Durrësi tek të cilët kishin qëndruar në kohë lufte

Një familje nga fshati Carabreg i Deçanit të Kosovës, ka strehuar një familje nga Durrësi i Shqipërisë.

Kjo siç raporton REL, u bë pas tërmetit tragjik që ndodhi në këtë qytet të martën, si pasojë e të cilit humbën jetën dhjetëra dhe u lënduan qindra persona.

Gjatë luftës së fundit në Kosovë, familja Qorraj kishte qëndruar për disa muaj te familja Kazanxhi në Durrës.

https://www.facebook.com/evropaelire/videos/560176798100867/?v=560176798100867

Të fundit