E mërkurë, 12 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Enis Shaqiri

1126 POSTIME
0 KOMENTET

BREGU: MISIONI YNË NË GJASHTË VITET E FUNDIT KA QENË I QARTË – JO VETËM TË PËRSHTATEMI ME NDRYSHIMIN, POR EDHE TA DREJTOJMË ATË

Pjesëmarrësit e Takimit të 16-të vjetorit të Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), të mbajtur sot në Shkup, miratuan Raportin Vjetor të RCC-së 2023-2024. Në...

PËR SHKAK TË TEMPERATURAVE TË LARTA, MASH REKOMANDOI SHKURTIMIN I ORËVE PËR FILLORISTËT

Duke pasur parasysh se temperaturat e larta kanë përfshirë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, dhe duke pasur parasysh se viti shkollor për...

ARRIHET MARRËVESHJE PËR ZGJEDHJEN E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË KËSHILLIT RAJONAL PËR BASHKËPUNIM

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha se është arritur marrëveshje për zgjedhjen e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit...

QEVERIA E RE MË 18 QERSHOR NË KUVEND, OSMANI RIKUJTON LEGJITIMITETIN SHQIPTARË

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Hristijan Mickoski ka njoftuar se struktura e qeverisë së tij do të dëryohet në Kuvend të martën...

EURO 2024: DIS FAKTE PËR KAMPIONATIN EVROPIAN NË GJERMANI

Kampionati Europian i Futbollit (KE) do të mbahet në Gjermani. Ne u përgjigjemi pyetjeve më të rëndësishme në lidhje me EURO 2024. Cilët janë...

“KONSUMI I DROGËS NË EUROPË PËRKEQËSOHET”

Numri i vdekjeve nga droga në BE është rritur, shumica e rasteve janë nga viti 2022 në Gjermani. Njëkohësisht në treg po dalin gjithnjë...

NGA LUFTA NË PAQE: FOTOGRAFITË QË DËSHMOJNË NDRYSHIMIN E KOSOVËS

Sot (12 qershor) bëhen 25 vjet nga dita kur forcat paqeruajtëse të NATO-s hynë në Kosovë, duke shënuar fundin e luftës që la më...

SI DO TË REFLEKTOHEN ZGJEDHJET NË BULLGARI NË RAPORTET ME SHKUPIN?

Zgjedhjet parlamentare në Bullgari ku sipas rezultateve paraprake fitues doli koalicioni konservator GERB-SDS (Unioni i Forcave Demokratike), i kryesuar nga ish-kryeministri Bojko Borisov, nuk...

BOJKO BORISOVIT FITOI ZGJEDHJET PARLAMENTARE NË BULLGARI

Koalicioni i udhëhequr nga kryeministri aktual bullgar Bojko Borisov, GERB-SDS është forca e parë politike në zgjedhjet nacionale dhe parlamentare evropiane të mbajtura dje....

AMBASADA AMERIKANE: DEKLARATA “GJITHËSERBE”, SULM I RREZIKSHËM NDAJ DEJTONIT DHE INSTITUCIONEVE TË BOSNJËS

Deklarata e përbashkët “gjithëserbe” mes Serbisë dhe entitetit serb të Bosnje e Hercegovinës (BeH), Republika Sërpska (RS), buron nga dezinformatat ligjore dhe është e...

Latest news

- Advertisement -spot_img