E diel, 23 Qershor, 2024

VLEN ME KANDIDATË NË GJASHTË NJËSITË ZGJDHORE

Koalicioni opozitar VLEN, – i përbërë nga ASH-ja e Arben Taravarit, BESA e Bilall Kasamit, LD-ja e Izet Mexhitit dhe Alternativa e Afrim Gashit, – ka paraqitur listat e kandidatëve për deputetë në në të gjitha gjashtë njësitë zgjedhore. 

KDP më poshtë ju sjell të gjitha emrat e VLEN-it, të ndara sipas zonave zgjedhore:

Zona  1

1. Izet Mexhiti

2. Bekim Sali

3. Feride Haxhiu

4. Zeqirja Tairi

5. Hasim Murtezani

6. Nafije Selmani

7. Ismet Iseini

8. Ibush Jusufi

9. Safije Iljazi

10. Liridona Alibojda

11. Ahmet Ismaili

12. Nurxhan Asanovska

13. Fiona Abazi

14. Astrit Iljazi

15. Arsim Rustemi

16. Hamza Ameti

17. Ilhan Mamuti

18. Ganimete Jusufi

19. Anesa Miftari

20. Faton Fazliu

 

Zona 2

1. Afrim Gashi

2. Rijad Shaqiri

3. Merita Kolçi – Koxhaxhiku

4. Safije Sadiku – Shaini

5. Astrit Iseni

6. Medine Ljatifi

7. Hakim Suma

8. Herolind Sakipi

9. Zana Zumeri

10. Zana Durguti

11. Xhemail Zendelovski

12. Sara Arif

13. Makfire Daipi

14. Valbona Kadriu

15. Feim Selmani

16. Shukri Bekiri

17. Isa Zekiri

18. Luljeta Durguti

19. Albina Ramadani

20. Lirim Jashari

 

Zona 3

1. Shener Bilali

2. Zejadin Aslanovski

3. Fatma Emrulova

4. Othman Jusufi

5. Bujamin Mehmedov

6. Floride Arsllanovska

7. Sinan Maksudov

8. Gjulsime Arslanovska

9. Ivzo Ahmedov

10. Teuta Xhaferi

11. Femih Bejlurov

12. Firdes Arslani

13. Xhemazi Imerov

14. Fuat Xhaferovski

15. Fatime Arslani

16. Besnik Arslanovsk

17. Sadber Xhaferovska

18. Osman Rexhepovski

19. Zana Jusufi

20. Safet Arsllani

 

Zona 4

1. Mendurim Zermanovski

2. Urim Vejseli

3. Miranda Kadriu

4. Dashurie Zekiri

5. Adelin Zekirovski

6. Merven Mustafovski

7. Rehan Zuberova

8. Djenis Muratovski

9. Bulent Aksoj

10. Mbaresa Memeti

11. Adnan Sulejmanovski

12. Alisha Ugljanin

13. Jetmir Selimovski

14. Sevdet Xhaferovski

15. Berna Fetoska

16. Medina Resulovska

17. Nedim Zekmanovski

18. Zineta Ugljanin

19. Almir Mustafovski

20. Astrit Jashari

 

Zona 5

1. Salim Sulejmani

2. Valbona Adili- Emini

3. Abdulla Bajramoski

4. Shiqiri Korumi

5. Yllka Nuredini

6. Dalëndyshe Myftari

7. Avni Amedi

8. Albulena Demiri- Zendeli

9. Shqipe Mustafa

10. Agim Kera

11. Fllnza Azizi Sadiku

12. Afrim Qoku

13. Arlinda Shlaku

14. Xhemal Mena

15. Edmond Muça

16. Venera Asani

17. Semir Bajrami

18. Melinda Rashidi

19. Xhafer Mustafa

20. Selma Azizoska

 

Zona 6

1. Bilall Kasami

2. Bekim Qoku

3. Mimoza Musa

4. Halil Snopçe

5. Fatmir Limani

6. Saranda Imeri – Stafai

7. Sadik Sulejmani

8. Imërlie Saliu- Fetai

9. Adnan Azizi

10. Kaltrina Beqiri

11. Sevim Veseli Berzati

12. Muhamet Ameti

13. Besim Memedi

14. Gazmend Aliu

15. Majlinda Imeri

16. Haqim Ramadani

17. Valon Idrizi

18. Mehal Ismaili

19. Arbnora Huseini

20. Besar Durmishi

Të fundit