E enjte, 30 Maj, 2024

Fushata e Victoria’s Secret shfaq modelen e parë me sindromën Down

Këtë javë, modelja 24-vjeçare Sofia Jirau u bë personi i parë me sindromën Down që u shfaq në një fushatë për Victoria’s Secret.

Modelja portorikane u shfaq së bashku me 17 femra të tjera për të promovuar koleksionin e ri Love Cloud, për të cilin marka shpreson të “përforcojë (e) angazhimin e Victoria’s Secret për të mirëpritur dhe festuar të gjitha femrat”, sipas një deklarate për shtyp.

Grupi përbëhet nga modele profesioniste dhe joprofesioniste, të të gjitha nuancave të lëkurës, madhësive trupore dhe moshave të ndryshme.

Fytyra të famshme si Hailey Bieber, Taylor Hill dhe Adut Akech i bashkohen Celilo Miles, një zjarrfikëse indigjene e tokës së egër që pozon me helmetën e saj dhe Sylvia Buckler, një stiliste. Valentina Sampaio, e cila u bë modelja e parë transgjinore e markës së të brendshmeve në vitin 2019, është gjithashtu në këtë fushatë.

©LAPSI.AL

Të fundit