E enjte, 20 Qershor, 2024

Çitaku: Kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet, UÇK-ja do të mbetet lëvizja më e suksesshme

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzave ndaj disa prej ish-figurave kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Çitaku tha se kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet, UÇK-ja do të mbetet lëvizja më e suksesshme në historinë moderne.

“Përsëri, kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet, UÇK-ja do të mbetet lëvizja më e suksesshme çlirimtare në historinë moderne. #UÇK#Kosovo”.

 

Të fundit