E diel, 16 Qershor, 2024

​Presidenti i FIFA-së infektohet me Covid-19

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Ky lajm është komunikuar nga ana e Federatës së Futbollit Botëror, ku thuhet:

“Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, mori konfirmimin sot se ai ishte pozitiv me Koronavirusin. Presidenti i FIFA-s, i cili ka simptoma të lehta, menjëherë u vetë-izolua dhe do të qëndrojë në karantinë për të paktën dhjetë ditë. Të gjithë njerëzit që kanë rënë në kontakt me presidentin e FIFA-s ditët e fundit janë informuar dhe u është kërkuar të marrin masat e nevojshme. FIFA i uron sinqerisht Presidentit Infantino një shërim të shpejtë!”

Të fundit