E enjte, 22 Shkurt, 2024

Kryeministri britanik infektohet me koronavirus

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Zëdhënësi i tij ka thënë se simptomat e tij janë të lehta dhe se ai do vazhdojë të udhëheqë përgjigjjen e qeverisë ndaj virusit, ndonëse do të vetizolohet.

“Në 24 orët e fundit unë kam pasur simptoma të lehta dhe dola pozitiv në testin për koronavirus”, ka thënë Johnson.

“Unë jam vetizoluar mirëpo do të vazhdoj të udhëheqjen e veprimeve qeveritare ndaj virusit përmes video-konferencës”, ka thënë ai përmes një postimi në rrjetin social, Twitter.

Britania e Madhe deri më tani ka raportuar për 11,813 persona të infektuar me koronavirus dhe 580 të vdekur si pasojë e kësaj sëmundjeje.

Të fundit