E enjte, 22 Shkurt, 2024

NË TIRANË NUK RESPEKTOHEN REKOMANDIMET, VENDI AFËR SKENARIT ITALIAN

Rekomandimet për vetizolim dhe distancë sociale duket se respektohen më pak në Tiranë.

Tregje të mbushura plot me njerëz kanë ndezur alarmin te autoritetet e Shqipërisë, njofton KDP.

“Sot paradite! Kjo eshte menyra me e mire per ti thene Koronavirusit MIRESEERDHE. Nuk mbrohesh dot 22 ore nese 2 ore sillesh keshtu. Kjo eshte te rrezikosh veten, te afermit dhe gjithe Shqiperine. @ Tirana, Albania”, ka shkruar gazetari Blendi Fevziu në profilin e tij në Facebook, ku ka postuar tre video.

Lideri i PD, Lulzim Basha, poashtu ka shprehur shqetësimin nga mungesa e disciplinës publike për mbrojtje nga koronavirusi.

https://www.facebook.com/166424440075412/posts/3034229369961557/

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar përdorimin e dhunës nëse njerëzit vazhdojnë të jenë të papërgjegjshëm. Ai ka postuar një video ku policia spanjolle me dhunë largon nga rruga të papërgjegjshmit që përhapin sëmundjen.

https://www.facebook.com/138734771522/posts/10157550752856523/

Më herët ai ka postuar një video ku ka paralajmëruar qytetarët për masat e rrepta kundër të papërgjegjshëmve.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/201882157750815/

Presidenti i republikës Ilir Meta ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet e mos të vihet në rrezik jeta e qytetarëve.

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/824151504735276/

Të fundit