E martë, 16 Korrik, 2024

CATEGORY

Aktuale

Von der Leyen: Sanksionet e BE-së kundër Bjellorusisë do të zgjerohen

Bashkimi Evropian do të zgjerojë sanksionet kundër Bjellorusisë javën që vjen. Lajmi u bë i ditur të mërkurën nga Presidentja e Komisionit Evropian Ursula...

“NËSE VOTOHET RRËZIMI I QEVERISË SËRISH QEVERI DO TË FORMOJË LSDM-BDI”

LSDM-ja, BDI-ja dhe partnerë të tjerë të koalicionit qeverisës janë të sigurt se do të ruajnë shumicën e tyre parlamentare, përcjell KDP. Edhe nëse...

KASAMI REVIDON TË GJITHË TENDERAT NË KOMUNË: NË ÇDO KONTRATË KU DO TË GJENDEN PARREGULLSI DO TË VEPROHET KONFORM LIGJIT

Kryetari i ri i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ka marrë vendim për revidimin e të gjitha kontratave dhe tenderëve paraprak. Njoftohet se te...

Pendarovski për Zaevin: Është çështje muajsh kur do të largohet nga politika

Shefi i shtetit, Stevo Pendarovski sonte në ClickPlus ka treguar se disa herë ka biseduar me kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev rreth...

AHMETI OPTIMIST SE QEVERIA NUK DO TË BJERË: SHUMICA ËSHTË NË ANËN PROGRESIVE

Kryeministri Zoran Zaev sot vonë pasdite ka mbledhur partnerët e koalicionit në Qeveri që të hartojnë strategji se si të pozicionohen nesër, kur do...

SHUMICA ËSHTË STABILE, THOTË THAÇI

Lideri i PDSH, Menduh Thaçi, tha pas takimit të liderëve të koalicionit qeverisës se "shumica është e sigurt", përcjell KDP.   Sipas tij, në takim në...

NJË DITË PARA MOCIONIT TË QEVERISË, ÇFARË POROSISHË DHA RUTTE

Kryeministri holandez, Mark Rutte, tha sot gjatë vizitës në Shkup se problemi me Bullgarinë është dypalësh dhe nuk duhet të jetë pengesë që Maqedonia...

GASHI THOTË SE TË GJITHË DEPUTETËT E ALTERNATIVËS DO TË VOTOJNË PËR RRËZIMIN E QEVERISË

Lideri i Partisë Alternativa Afrim Gashi tha se katër deputetët e tij unanimisht do ta përkrahin mocionin për mosbesim ndaj Qeverisë, përcjell KDP. Pas lëkundjeve...

Biznesmeni 56-vjeçar vdes nga infarkti, babai nuk e përballon dot, pëson edhe ai infarkt

Një ngjarje e rëndë është shënuar në rrugën “5 Maji” në Tiranë këtë të mërkurë. Një biznesmen kromi nga Martaneshi me inicialet J.Gj ka ndërruar...

DENONCUESJA E SKANDALIT NË FACEBOOK NË PE: ‘RUANIE DEMOKRACINË’!

Frances Haugen, denoncuesja e skandalit në Facebook, u ka bërë thirrje ligjvënësve në Bruksel që të shfrytëzojnë mundësinë për të krijuar një standard botëror...

Latest news