E enjte, 18 Korrik, 2024

TRE VAJZA RRËMBEJNË NJË TË MITUR NË MAQEDONINË E VERIUT, E MBYLLIN NË BANESË DHE…

Rrëmbimet janë kthyer në shqetësim të madh. Mediat në Maqedoninë e Veriut raportojnë për një tjetër rast. Këtë herë vajza të moshës 17, 18 dhe 20-vjeç kanë rrëmbyer një vajzë të mitur, e kanë mbajtur në banesë dhe e kanë sulmuar me sende të mprehta.

Lajmi është bërë me dije nga autoritetet në RMV, ndërsa ende nuk është zbardhur e plotë ngjarja.

“Me datë 03.09.2022 rreth orës 18:00 në Strumicë, zyrtarë policorë nga MPB Strumicë kanë ndaluar një të mitur 17 vjeçare, S.R.(18) dhe S.P.(20) nga Strumica (të tria femra) pasi është raportuar se Më datë 02.09.2022, rreth orës 20:00, në një banesë në Strumicë, në mënyrë të paligjshme kanë mbajtur dhe sulmuar fizikisht një të mitur nga Strumica, duke përdorur sende të mprehta”, thuhet në njoftimin e Policisë./BalkanWeb

Të fundit