E martë, 16 Korrik, 2024

NDËRTESA ZHYTET NËN TOKË: VIDEO QË DËSHMOJNË PËR TËRMETIN SHKATËRRUES NË SHQIPËRI

Lëkundje të forta tërmeti u ndjenë sot rreth orës 03 e 55 minuta në Tiranë.

Mbi 21 persona kanë humbur jetën kurse qindra të tjerë janë plagosur.

Sipas të dhënave paraprake nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, raportohet se tërmeti ishte me magnitudë 6.3 ballë.

Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana.

Lekundjet e tërmetit jane ndjerë edhe në disa qytete të tjera të vendit.

 

Të fundit